tło

Kiedy zobaczę pierwsze efekty działania ashwagandhy?

„Czy to już?” – myślisz, próbując odkryć, czy po pierwszym dniu stosowania ashwagandhy czujesz się inaczej. Jeśli nie, to… wszystko w porządku 😉 To nie znaczy, że preparat nie działa. Po prostu twój organizm potrzebuje nieco więcej czasu, aby na niego zareagować. 

Kiedy ashwagandha zaczyna działać? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie (zaraz wyjaśnimy dlaczego).

Czy ashwagandha działa od razu?

Doskonale rozumiemy, że z niecierpliwością czekasz na pierwsze efekty. Ashwagandha miała pomóc ci osiągnąć stan naturalnej równowagi. Tej równowagi, do której dążysz od tygodni, miesięcy, a może nawet lat. 

Musisz jednak pamiętać, że ashwagandha nie jest magicznym lekiem na poprawę nastroju. To roślina, która reguluje homeostazę nie tylko na poziomie komórkowym, ale także ogólnoustrojowym. To nie magia, to czysta chemia 😉 Trudno więc oczekiwać, że przyniesie natychmiastowe efekty.

Ashwagandha – kiedy zaczyna działać?

To zależy. Niektórzy czują poprawę nastroju już po pierwszym dniu. Inni czekają kilka dni. Jeszcze inni nieco dłużej. Dlaczego rozrzut jest tak duży? Sprawa jest dość skomplikowana, tak jak skomplikowane są nasze organizmy. Z doświadczenia własnego i naszych klientów, wiemy, że czas ten najczęściej wynosi od 1 do 30 dni.

Duże znaczenie ma także forma produktu. Popularna ashwagandha w kapsułkach ma dość niską przyswajalność. Decydując się na preparat w takiej formie, trzeba mieć świadomość, że na efekty czeka się odpowiednio dłużej. Najbardziej efektywna jest ashwagandha w kroplach. W tym przypadku proces wchłaniania rozpoczyna się już w jamie ustnej, gdy roztwór wodno-alkoholowy delikatnie narusza śluzówkę.

Co zrobić, jeśli stosuję ashwagandhę i nie czuję żadnych efektów? 

„Czy to możliwe, że preparat na mnie nie zadziała?” – to pytanie, które czasem pojawia się w mailach. Ashwagandha to silne zioło. Dlatego większość osób dość szybko zauważa pierwsze efekty. Istnieje jednak grupa osób odpornych na działanie adaptogenów (z naszego doświadczenia wynika jednak, że jest to stosunkowo niewielki odsetek). 

Warto jeszcze wspomnieć o kolejnej grupie, która nie czuje efektów stosowania ashwagandhy, ponieważ… zapomina o regularności (co wychodzi dopiero podczas rozmowy). Jeśli naprawdę chcesz poczuć działanie ashwagandhy, musisz więc dbać o systematyczność.  

Jeśli po 30 dniach regularnego stosowania wciąż zadajesz sobie pytanie: „kiedy ashwagandha zaczyna działać?”, napisz do nas. Dobierzemy produkt lepiej dopasowany do twoich potrzeb. 

Zachęcamy także do wypełnienia krótkiego [testu na adaptogeny

Informacje zawarte na blogu nie powinny być wykorzystywane lub traktowane jako porada medyczna.

Podziel się wiedzą

Facebook
Reddit
Twitter

2 odpowiedzi

  1. Zazywalem ashwaghande 2×300 mg dziennie przez 10 tygodni Aktualnie biore 1 raz dziennie po 300 mg przez tydzien a nastepny tydzien podobno trzeba brac co drugi dziennie a nastepnie ma byc miesiac przerwy Jak dlugo po miesiecznej przerwie moana zazywac ponownie

    1. Dzień dobry,

      My zalecamy stosowanie Ashwagandhy w odpowiedniej porcji (np. 3×15 kropli) przez pół roku, potem miesiąc całkowitej przerwy, a następnie można powrócić do suplementacji i stosować ponownie przez pół roku.

      Nie ma potrzeby stopniowego zmniejszania dziennej porcji przed przerwą. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pozostałe posty

ashwagandha a cholesterol

Ashwagandha a cholesterol

Cholesterol w języku potocznym bywa dzielony na „dobry” i „zły”. Takie zestawienie, choć bardzo uproszczone, pozwala lepiej zobrazować, jakie funkcje pełni w organizmie.  „Zły cholesterol”,

Czytaj więcej »
dla kogo ashwagandha?

Ashwagandha na dobry sen

WHO alarmuje: bezsenność to jedna z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Szacuje się, że problemy ze snem może mieć nawet połowa dorosłych Polaków.  Zmiany nastroju, rozdrażnienie, uczucie

Czytaj więcej »
To już wszystkie wpisy.