Rekrutacja zakończona.

Ogólnopolskie badanie kobiet chorych

Temat badania:

Czy zioła są w stanie zwalczyć objawy niedoczynności tarczycy i Hashimoto?

90-cio dniowe bezpłatne badanie na grupie 33 kobiet
BEZ WYCHODZENIA Z DOMU

Rekrutacja zamknięta. Chcesz poznać wyniki badania?

Wpisz poniżej swój adres email.
Po zakończeniu badania poinformujemy Cię o wynikach.

Zgłoś się teraz do darmowego badania.
 • Otrzymasz za darmo 3-miesięczny zapas naturalnego, pełnowartościowego ekstraktu z Ashwagandhy (łac. Withania Somnfiera)
 • Przez cały okres trwania badania będziesz pod profesjonalną opieką zespołu badawczego
 • Dasz przykład innym, że należy aktywnie szukać rozwiązania swoich problemów zdrowotnych
Czy wiesz że?

W Polsce na niedoczynność tarczycy lub hashimoto
choruje już ponad milion kobiet.

Czy jest dla nich pomoc?

Wśród setek testowanych leków, ziół i suplementów, najgłośniejszym echem odbiło się ziele – Ashwagandha. Wokół niej nagromadziło się wiele różnych, subiektywnych opinii, które w połączeniu z szumem informacyjnym wprowadzają ogromny chaos i dezorientację u osób, które rzeczywiście poszukują wsparcia.

Czy Ashwagandha faktycznie może im pomóc?

Dołącz do grupy 33 badanych kobiet, które wskażą drogę pozostałym i przyczynią się do poprawy jakości informacji dotyczących zwalczania objawów hashimoto i niedoczynności tarczycy.

„Ashwagandha jest jedną z moich ulubionych roślin, ponieważ jest świetnym naturalnym optymalizatorem. U zdecydowanej większości moich pacjentów udało się za jej pomocą zwalczyć większość dokuczliwych objawów hashimoto i niedoczynności tarczycy. Badanie, które nadzoruję, ma na celu dostarczenie rzetelnych dowodów na faktyczne działanie Ashwagandhy.”

Kamila Rólkiewicz | Dietetyk hormonalny

Jak działa Ashwagandha?

Zapraszamy do obejrzenia pełnego wywiadu z Darią Kikołą, która jest autorką największego w Polsce bloga poświęconego tematyce hashimoto i niedoczynności tarczycy: niedoczynna.pl

Opowiada ona o swojej niełatwej walce z chorobą; przez co musiała przejść, z jakimi problemami się mierzyła oraz jaki był ostatecznie rezultat jej zmagań.

Ta i setki podobnych jej opinii wzbudziły w nas niepohamowaną chęć odpowiedzi na pytanie o faktyczne działanie Ashwagandhy i jej skuteczność w walce z objawami hashimoto i niedoczynności tarczycy. Wyniki badania mają w pełni zaspokoić naszą ciekawość i stać się rzetelnym źródłem informacji dla wszystkich chorych.

Zasady - kto może przystąpić do badania?

badanie hashimoto niedoczynność tarczycy
Warunki, które trzeba spełnić, aby wziąć udział w badaniu:
 • Wypełnij formularz wstępny zamieszczony na tej stronie. 
 • Następnie postępuj według wskazówek na ekranie, aby uzupełnić ankietę badawczą oraz formularz końcowy.
 • Pod uwagę są brane kobiety chore na hashimoto lub na niedoczynność tarczycy.
 • W badaniu nie mogą wziąć udziału kobiety, które:
 • są w ciąży
 • stosują obecnie Ashwagandhę marki Mother's Protect
 • przyjmują leki antydepresyjne lub/oraz barbiturany
  (niektóre leki nasenne)
 • mają wyciętą tarczycę

Na czym polega badanie?​

 • W badaniu biorą udział 33 kobiety chore na hashimoto lub niedoczynność tarczycy.
 • Otrzymują one za darmo 3-miesięczny zapas naturalnego, pełnowartościowego ekstraktu w kroplach z Ashwagandhy (łac. Withania Somnifera).
 • Badane kobiety przez 90 dni przyjmują ekstrakt według zaleceń zespołu badawczego.
 • Styl życia oraz dieta badanych pozostaje w tym czasie bez zmian.
 • Przed rozpoczęciem kuracji i na końcu wykonywane są badania poziomu hormonów tarczycy:*
 • TSH
 • FT4
 • FT3
 • anty-TPO
 • anty-TG
 • morfologia
 • żelazo
 • ferrytyna
 • W tych samych okresach uczestnicy badania proszeni będą o uzupełnianie ankiet online dotyczących odczuwanego samopoczucia.
 • Wyniki badania, będące raportem porównawczym dwóch okresów, zostaną oficjalnie ogłoszone w kwietniu 2020 r.

Badanie odbywa się „bez wychodzenia z domu”.
Ashwagandha wysyłana jest kurierem, a uczestniczki badania przesyłają wyniki badań laboratoryjnych oraz ankiety na podany adres email.


*Wymienione badania laboratoryjne należy wykonać we własnym zakresie. Adresy najbliższych placówek, gdzie można się udać w celu pobrania krwi, wyślemy kandydatkom na maila. Łączny orientacyjny koszt jednego panelu wymienionych badań to 200 zł.

Dlaczego Ashwagandha?

Najczęściej wybieraną przez lekarzy metodą leczenia niedoczynności tarczycy jest obecnie terapia lewotyroksyną.

Bez dwóch zdań należy się zgodzić z tym, że sztuczna podaż hormonów jest dla wielu osób doraźnym ratunkiem, jednakże nigdy nie prowadzi to do zażegnania źródła choroby.

Ashwagandha nie jest potencjalnym zamiennikiem hormonów.

Bynajmniej nie w pierwszym okresie…

To, co cechuje Ashwagandhę spośród innych form walki z objawami hashimoto i niedoczynności tarczycy, to dotarcie do źródła problemu.

Otóż, według dotychczas przeprowadzonych badań, Ashwagandha wspiera funkcjonowanie tarczycy. Czyli pomaga jej samodzielnie wytwarzać optymalne ilości hormonów i pobudza naturalną konwersję T4 w T3.

Jednakże to nie jedyne potwierdzone właściwości tego zioła. Wśród pozostałych, równie istotnych pod kątem walki z hashimoto i niedoczynnością tarczycy, wymienia się:

 • działanie przeciwzapalne, a jak wiadomo hashimoto to choroba o podłożu zapalnym
 • redukcję stresu, poprzez wsparcie pracy nadnerczy i optymalizację poziomu kortyzolu
 • poprawę jakości snu, który jest punktem wyjścia w walce z jakimikolwiek chorobami przewlekłymi
 • obniżenie napięcia emocjonalnego i psychicznego

4 powyższe właściwości odgrywają kluczową rolę w terapiach, mających na celu eliminację objawów nieprawidłowości w funkcjonowaniu tarczycy.

Warto jednak podkreślić fakt, że decydując się na stosowanie Ashwagandhy (podobnie jak pozostałych ziół z grupy adaptogenów), można liczyć na szereg innych, nie mniej istotnych, prozdrowotnych właściwości, takich jak:

 • wsparcie układu odpornościowego,
 • zwiększenie poziomu energii,
 • uzupełnienie żelaza (przez jego niedobór występuje anemia, a także obniżenie produkcji hormonów tarczycy),
 • poprawa pamięci i koncentracji,
 • regulacja poziomu cukru we krwi,
 • poprawa wrażliwości insulinowej,
 • redukcja tkanki tłuszczowej,
 • wzmocnienie włosów i paznokci,
 • działanie antyoksydacyjne.

Reasumując, powyżej wymienione właściwości i spora liczba pozytywnych opinii użytkowników, przyciąga uwagę nie tylko osób chorych na hashimoto i niedoczynność tarczycy, ale również dziennikarzy, dietetyków i lekarzy. Przez to, wokół tego adaptogenu, powstał ogromny szum informacyjny, który znacznie utrudnia dostęp do sprawdzonych faktów. Wyniki tego badania mają być wyraźnym drogowskazem dla kobiet, które aktywnie poszukują rozwiązania swoich problemów zdrowotnych.

Po co to robimy?

Jesteśmy radykalnymi zwolennikami szerokiej dostępności do sprawdzonych i rzetelnych informacji. W kwestiach dotyczących zdrowia nie ma miejsca na kompromisy i niedomówienia. Na naszej drodze, zarówno zawodowej jak i prywatnej, spotkaliśmy się z licznymi przypadkami osób, które cierpiały przez niedostatecznie dobrą edukację lub jej zupełny brak. Nasze działania są skierowane w stronę uświadamiania polskiego społeczeństwa w sprawach, mających bezpośredni wpływ na ich zdrowie.

Wykorzystujemy naszą wiedzę, umiejętności i fundusze w celu uporządkowania treści krążących online. Obecnie ponad połowa członków rodzimych gospodarstw domowych wyszukuje informacji na temat chorób i metod leczenia w internecie. Chcemy, aby byli bezpieczni.

Z własnych funduszy organizujemy darmowe badanie, którego celem nie jest sprzedaż żadnych produktów. 

To co również istotne, to fakt, że na wyniki badania nie będzie miał wpływu żaden zewnętrzny podmiot. Zasady są niezmiennie proste i klarowne przez cały okres trwania eksperymentu.

Kto przeprowadza badanie?

Przewodniczącym zespołu badawczego jest Kamila Rólkiewicz – ceniona w branży dietetyk, która od kilku lat aktywnie poszukuje skutecznych terapii zwalczania objawów hashimoto i niedoczynności tarczycy. Jej praca z pacjentami polega na łączeniu obszernej wiedzy z zakresu dietetyki ze specjalistycznymi metodami psychologicznymi, które pozwalają na sprawną identyfikację źródła problemu. Kamila Rólkiewicz kieruje się przede wszystkim naturalnymi metodami wzmacniania organizmu i holistycznym podejściem do zdrowia. Pod przewodnictwem wspomnianej dietetyk będzie pracował zespół badawczy składający się z specjalistów i twórców Mother’s Protect – marki, specjalizującej się w wytwarzaniu ekstraktów z ziół adaptogennych.

W jakiej formie jest Ashwagandha, którą badamy?

Jest to ekstrakt wodno-alkoholowy 1:1, czyli potocznie mówiąc – krople.

To najlepiej przyswajalna forma, w jaką można „spakować” zioła adaptogenne. Dzięki zastosowanej metodzie ekstrakcji, Ashwagandha, którą badamy, jest pełnowartościowa i zawiera pełną gamę składników, które występują w roślinie w środowisku naturalnym.

Większość badań naukowych, na podstawie których budujemy naszą wiedzę na temat adaptogenów, została przeprowadzona z wykorzystaniem właśnie ekstraktów wodno-alkoholowych.

Produkt posiada wszelkie badania i zezwolenia niezbędne do obrotu na polskim rynku.

Czy coś za to płacę?

Nie.

Udział w badaniu jest darmowy.

Dodatkowo, 33 kobiety uczestniczące w badaniu otrzymują za darmo 3 miesięczny zapas ekstraktu z Ashwagandhy (łac. Withania Somnifera) o wartości 447 zł.

Jedyne za co należy zapłacić, przystępując do eksperymentu, to badania laboratoryjne na poziom hormonów tarczycy: TSH, FT4, FT3, anty-TPO, anty-TG,  morfologia, żelazo, ferrytyna. Należy je wykonać przed rozpoczęciem kuracji Ashwagandhą oraz na koniec badania (po 3 miesiącach). Wszystkie osoby chore na hashimoto i/lub niedoczynność tarczycy powinny wykonywać powyższe badania kilka razy do roku, celem monitorowania postępów w leczeniu. Jeśli dawno tego nie robiłaś, to będzie ku temu dobra okazja 🙂

Czy to jest badanie metodą "double-blind"?

Nie.

Mamy świadomość tego, że metoda double blind przynosi najbardziej wiarygodne rezultaty, jednakże na chwilę obecną zdecydowaliśmy się na organizację badania bez zastosowania podwójnie ślepej próby. Jest to badanie pilotażowe, które ma być wstępem do dalszych, szerzej zakrojonych badań, mających na celu potwierdzenie lub obalenie tezy, jakoby Ashwagandha miałaby być skuteczna przy zwalczaniu objawów hashimoto i niedoczynności tarczycy.

Mając na uwadze obecne realia i jakość informacji na ten temat, uważamy, że badanie, które przeprowadzamy znacząco wpłynie na zwiększenie poziomu wiarygodności ogólnodostępnych treści, nawet pomimo tego, że nie będzie ono przeprowadzane metodą double blind.

Na czym polega badanie?

badanie hashimoto niedoczynność tarczycy
 • W badaniu biorą udział 33 kobiety chore na hashimoto lub niedoczynność tarczycy.
 • Otrzymują one za darmo 3-miesięczny zapas naturalnego, pełnowartościowego ekstraktu w kroplach z Ashwagandhy (łac. Withania Somnifera).
 • Badane kobiety przez 90 dni przyjmują ekstrakt według zaleceń zespołu badawczego.
 • Przed rozpoczęciem kuracji i na końcu wykonywane są badania poziomu hormonów tarczycy:*
 • T3
 • T4
 • TSH
 • anty - TPO
 • anty - TG
 • morfologia
 • żelazo
 • Styl życia oraz dieta badanych pozostaje w tym czasie bez zmian.
 • W tych samych okresach uczestnicy badania proszeni będą o uzupełnianie ankiet online dotyczących odczuwanego samopoczucia.
 • Wyniki badania, będące raportem porównawczym dwóch okresów, zostaną oficjalnie ogłoszone w marcu 2020 r.
​Badanie odbywa się „bez wychodzenia z domu„.
Ashwagandha wysyłana jest kurierem, a uczestniczki badania przesyłają wyniki badań laboratoryjnych oraz ankiety na podany adres email.
*Wymienione badania laboratoryjne należy wykonać we własnym zakresie. Adresy najbliższych placówek, gdzie można się udać w celu pobrania krwi, wyślemy kandydatkom na maila. Łączny orientacyjny koszt badań to 170 zł.
Koszyk
Loading...

Przetwarzamy zamówienie.

Jeśli po 5 sekundach nie zostaniesz przekierowany, kliknij tutaj.

Jeśli po 5 sekundach nie zostaniesz przekierowany, kliknij tutaj.

×

Koszyk