tło

Jak prawidłowo stosować ashwagandhę?

Na czczo czy po posiłku? Ile kropli? Co ile godzin? Dlaczego pod język?

Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z adaptogenami, bywają zdezorientowane. Bez obaw, stosowanie ashwagandhy szybko wejdzie ci w nawyk 😊

W tym artykule skupię się przede wszystkim na aspektach technicznych przyjmowania adaptogenu, które mają wpływ na efektywność. Sprawdź, jak prawidłowo stosować ashwagandhę.

Jaka porcja ashwagandhy będzie optymalna?

15 kropli 3 razy dziennie – taką porcję ashwagandhy Mother’s Protect rekomendujemy naszym klientom w pierwszej fazie stosowania preparatu (czyli tzw. fazie nasycenia, która powinna trwać od 7 do 10 dni). Staraj się przyjmować ashwagandhę co 3 godziny.

Dlaczego właśnie taka ilość? To efekt wiedzy na temat ziół oraz wieloletniego doświadczenia laboratoryjnego. Mamy jednak świadomość, że każdy organizm jest inny i może potrzebować nieco innego wsparcia – mocniejszego lub delikatniejszego.

Po okresie nasycenia możesz pozostać przy tej samej porcji (15 kropli 3 razy dziennie) lub zmniejszyć liczbę kropel (do 15 raz dziennie lub nawet 5 raz dziennie, jeśli czujesz mocne działanie zioła). Nie przekraczaj zalecanej dziennej porcji do spożycia.

ashwagandha dla kobiet

Coraz częściej lekarze stosują ashwagandhę w praktyce gabinetowej. Z jej dobroczynnych efektów korzystają także dietetycy i trenerzy personalni, włączając suplementację w plany żywieniowe oraz treningowe. Jeśli tak jest w twoim przypadku, trzymaj się ściśle wytycznych swojego lekarza, który zna twoje aktualne wyniki badań czy historię choroby i dzięki temu jest w stanie dobrać porcję ashwagandhy do twoich potrzeb.

Pełną instrukcję stosowania ashwagandhy znajdziesz [tutaj]. 

Ashwagandha – jak stosować?

Ashwagandhę w formie roztworu wodno-alkoholowego najlepiej przyjmować pod język, ponieważ w ten sposób najszybciej się wchłania. Jak to zrobić? Delikatnie odchyl głowę do tyłu i unieś język. Odmierz porcję ashwagandhy i po 2-3 sekundach połknij. Nie lubisz mocno ziołowych smaków? Przygotuj sobie pół szklanki wody do popicia 😉

Na co zwrócić uwagę na początku stosowania preparatu z ashwagandhą?

  • W pierwszym tygodniu stosowania ashwagandhy ostatnią porcję przyjmij maksymalnie do godziny 15:00 i obserwuj, jak na ciebie działa.
  • Czujesz „kopa energetycznego” po jednej kawie, po drugiej chodzisz po ścianach, a po trzecią sięgasz tylko wtedy, gdy zamierzasz nie spać przez całą noc? Pamiętaj, że przy stosowaniu ashwagandhy duże znaczenie mają nie tylko takie czynniki jak wiek i płeć, ale także indywidualna odporność na różnego rodzaju substancje. Jeśli wiesz, że twój organizm mocno reaguje na inne zioła, leki czy używki, zacznij od nieco mniejszej porcji (np. 10 kropli). Jeśli po paru dniach nie zauważysz żadnych negatywnych objawów, możesz zwiększyć porcję.

Stosowanie ashwagandhy niezgodnie z zaleceniami – czym grozi?

Stosowanie ashwagandhy niezgodnie z zaleceniami producenta lub lekarza, dietetyka, trenera personalnego czy naturopaty może mieć różne konsekwencje. Przyjmowanie zbyt dużych porcji może prowadzić do przedawkowania. Z kolei zbyt mała ilość może nie przynieść zadowalających efektów. 

tło

Informacje zawarte na stronie nie powinny być wykorzystywane lub traktowane jako porada medyczna.

Podziel się wiedzą

Facebook
Reddit
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pozostałe posty

ashwagandha a cholesterol

Ashwagandha a cholesterol

Cholesterol w języku potocznym bywa dzielony na „dobry” i „zły”. Takie zestawienie, choć bardzo uproszczone, pozwala lepiej zobrazować, jakie funkcje pełni w organizmie.  „Zły cholesterol”,

Czytaj więcej »
dla kogo ashwagandha?

Ashwagandha na dobry sen

WHO alarmuje: bezsenność to jedna z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Szacuje się, że problemy ze snem może mieć nawet połowa dorosłych Polaków.  Zmiany nastroju, rozdrażnienie, uczucie

Czytaj więcej »
To już wszystkie wpisy.