icon
BLAZING FAST ! PURCHASE THIS INCREDIBLE THEME NOW FOR THE SUCCESS OF YOUR BUSINESS !
DARMOWA DOSTAWA WSZYSTKICH ADAPTOGENÓW

FAQ
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Który adaptogen jest dla mnie najlepszy?

Zachęcamy do rozwiązania testu, który został opracowany przez psychodietetyków i ekspertów w dziedzinie adaptogenów.

Odpowiedzi na pytania o stan zdrowia i aktualne potrzeby pozwalają dobrać najbardziej odpowiedni adaptogen.

Kliknij i rozwiąż test.

2. Podobno adaptogeny można stosować przez określony czas i następnie zrobić przerwę – dlaczego?

Należy robić przerwy, aby dać odetchnąć receptorom. Jak z każdym „pokarmem” po jakimś czasie organizm przyzwyczaja się do substancji i tolerancja na nią się zwiększa.

W zależności od adaptogenu długość przerwy i ich częstotliwość jest zmienna. Szczegóły znajdziesz na stronie każdego preparatu.

3. Czy adaptogeny odkładają się w organizmie, czy można jakoś nimi przesycić organizm?

Adaptogeny nie odkładają się w organizmie. Większość z nich usuwana jest z systemu po kilku do kilkunastu godzin (wyjątek stanowi gotu kola, która utrzymuje się dłużej w organizmie).

Nie oznacza to rzecz jasna, że można wobec tego nadużywać tych substancji. Przypominamy, że nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.

4. Na ile wystarcza buteleczka?

Przy zalecanym stosowaniu jedna buteleczka 50 ml wystarcza na 33 dni.

5. Ile potrzeba czasu, aby poczuć efekty działania adaptogenów?

U większości ludzi pierwsze efekty pojawiają się w ciągu dwóch tygodni od rozpoczęcia przyjmowania adaptogenu. Jednakże wszystko zależy od wrażliwości na działanie adaptogenów, świadomości własnego ciała i aktualnej kondycji organizmu, gdyż niektórzy zauważają różnicę nawet po dwóch / trzech dniach.

W przypadku osób, które zmagają się z przewlekłym schorzeniem, zalecamy przed suplementacją adaptogenami konsultację z lekarzem prowadzącym lub naturoterapeutą.

6. Czy jest możliwe przyjęcie zbyt dużej porcji produktu?

Jeśli możliwe jest przedawkowanie czekolady, to adaptogenów również. Jednakże przy stosowaniu się do naszych zaleceń nie powinno dojść do przyjęcia zbyt dużej porcji produktu.

Przy adaptogenach, podobnie jak przy większości ziół, więcej nie znaczy lepiej. Ważniejsza jest tutaj systematyczna suplementacja niż jednorazowa duża porcja.

7. Czy adaptogeny są bezpieczne dla wszystkich?

Jak każda substancja, adaptogeny nie są dla każdego. Zdarzają się osoby, które dostają ataków paniki nawet po spożyciu zwykłej herbaty. Przy stosowaniu ziół zawsze warto mieć to na uwadze.

Niemniej jednak adaptogeny są bezpieczne i nie powinny powodować skutków ubocznych (jest to główna cecha wymagana do zakwalifikowania danej rośliny do grupy adaptogenów).

Każdy adaptogen ma swoje własne obostrzenia, które są opisane na stronie produktu.

W razie wątpliwości napisz do nas, a rozpatrzymy Twoją sytuację indywidualnie: doradca@mothersprotect.com

8. Czy nie ma przeciwwskazań do stosowania ashwagandhy w przypadku chorób (problemy z tarczycą, problemy z jelitami)?

Nie ma przeciwwskazań do suplementacji Ashwagandhy przy niedoczynności tarczycy i Hashimoto.

Przy nadczynności tarczycy natomiast należy suplementację skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Jeśli chodzi o problemy z jelitami – wszystko zależy od konkretnego schorzenia. W przypadku wątpliwości zawsze warto skonsultować kwestię z producentem, lekarzem lub naturopatą.

9. Od jakiego wieku można stosować adaptogeny (czy dla uczniów, studentów którzy mają problemy z koncentracją byłyby dobrym wyjściem)?

Adaptogeny polecane są zdecydowanie dla osób pełnoletnich.

10. Czy można przyjmować adaptogeny w przypadku osób, które palą lub rzucają palenie przy użyciu substancji czynnych zawierających nikotynę lub cytyzynę?

To zależy.

Z relacji klientów wiemy, że Czarodziej potrafi nasilić ochotę na nikotynę, natomiast Ashwagandha przyspieszyć oczyszczanie organizmu, co początkowo może powodować pogorszenie samopoczucia.

Każdy organizm jest inny, więc to kwestia indywidualna.

11. Czy można łączyć ze sobą różne adaptogeny?

Nie zaleca się łączenia ze sobą różnych adaptogenów.

Adaptogeny mimo wielu wspólnych mianowników mają zgoła odmienne działanie, często antagonistyczne względem siebie.

Przykładowo Ashwagandha, która z reguły wspomaga wyciszenie organizmu nie będzie działać dobrze w parze z Czarodziejem, który wspiera podnoszenie poziomu energii.

12. Czy można łączyć adaptogeny z alkoholem?

Oficjalnie odradzamy spożywanie alkoholu w trakcie przyjmowania adaptogenów, a wynika to ze specyfiki działania tych preparatów.

Adaptogeny, pisząc w dużym skrócie, wspierają procesy mające na celu przywrócenie osi HPA do stanu homeostazy.

Stan ten najłatwiej jest zrozumieć obserwując małe dzieci, które mają mnóstwo energii, czysty umysł i brak stresu związanego z codziennym funkcjonowaniem. Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i żył w ten sposób.

Alkohol z kolei jest środkiem psychoaktywnym, który dereguluje poprawne działanie osi HPA.

Sporadyczne wypicie alkoholu nie powinno stanowić problemu i nie spotkaliśmy się z przypadkami, aby dochodziło do jakiejkolwiek negatywnej interakcji małej ilości alkoholu z adaptogenami.

W życiu zdarzają się sytuacje, kiedy alkohol jest nieodzownym elementem jakiegoś wydarzenia – w takich przypadkach sugerujemy odstawić przyjmowanie adaptogenów na 1 dzień przed uroczystością i 1 dzień po uroczystości.

Przyjmowanie adaptogenów w przypadku częstego spożywania większych ilości alkoholu (kilka razy w miesiącu) mija się z celem.

13. Czy adaptogeny działają na wszystkich?

Adaptogeny działają na około 80% ludzi na świecie. Pozostałe osoby są niewrażliwe.

14. Jaki jest czas dostawy?

Paczki dostarczamy w ciągu dwóch dni roboczych.

W przypadku akcji promocyjnych czas dostawy może wydłużyć się do 5 dni roboczych.

15. Czy można łączyć adaptogeny ze środkami antykoncepcyjnymi?

Nie dysponujemy informacjami, które wskazywałyby na jakiekolwiek interakcje adaptogenów ze środkami antykoncepcyjnymi.

16. Czy można łączyć Ashwagandhę z lewotyroksyną?

Nie dysponujemy informacjami, które wskazywałyby na jakiekolwiek negatywne interakcje adaptogenów z lewotyroksyną, w związku z czym można je stosować jednocześnie, bez zachowania odstępu czasowego.

17. Czy Ashwagandha obniża ciśnienie krwi?

Ashwagandha, jak każdy inny adaptogen, ma na celu wspomaganie prawidłowego funkcjonowania organizmu. Z relacji klientów wiemy, że ashwagandha wspomaga utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi.

18. Czy można łączyć adaptogeny z lekami na depresję?

Nie zalecamy łączenia adaptogenów z lekami na depresję. Rekomendujemy, aby w tej kwestii skonsultować się z lekarzem, ponieważ mechanizmy działania poszczególnych leków na depresję są odmienne. Każdy przypadek wymaga więc indywidualnej oceny.

19. Czy nasze produkty są dostępne stacjonarnie?

Owszem, produkty Mother’s Protect można znaleźć w miejscach nastawionych na naturalne wspomaganie organizmu, takich jak gabinety naturoterapeutyczne, niektóre sklepy zielarskie lub ze zdrową żywnością.

20. Czy można łączyć adaptogeny z kawą?

Jeśli pijesz dwie/ trzy filiżanki kawy dziennie, to nie ma potrzeby odstawiania ich na rzecz adaptogenów. Radzimy natomiast obserwować swój organizm – w przypadku wystąpienia nadmiernie przyspieszonego pulsu lub nienaturalnego pobudzenia należy zmniejszyć ilość kofeiny.

21. Czy można brać adaptogeny podczas karmienia piersią?

Jedynym preparatem, który można stosować podczas karmienia piersią jest Królowa.

Należy rozpocząć suplementację adaptogenem od jednej porcji dziennie (1 x 0,5 ml) i obserwować swój organizm. Należy mieć na uwadze, że Królowa może istotnie wspierać produkcję mleka u kobiet karmiących piersią.

22. Czy można brać adaptogeny w trakcie ciąży?

Nie zalecamy. Adaptogeny to silne zioła, mające znaczący wpływ na ludzki organizm. W dodatku wszystkie nasze ekstrakty zawierają alkohol, którego nie należy spożywać w ciąży.

23. Czy ze względu na zawartość alkoholu w naszych adaptogenach, można po ich spożyciu prowadzić pojazdy?

W jednej dawce adaptogenu  jest maksymalnie 0,25 ml mocnego alkoholu, to ekwiwalent małego łyka piwa 5%. 

Według badań 0,25 ml alkoholu metabolizuje się całkowicie w organizmie po około 4 minutach od spożycia (u kobiety 60 kg). U mężczyzny nastąpi to szybciej.

Nie zalecamy spożycia bezpośrednio przed jazdą, ponieważ w takiej sytuacji alkohol może być wykrywalny w wydychanym powietrzu.

24. Czy można stosować adaptogeny u dzieci?

Zazwyczaj nie zalecamy stosowania naszych adaptogenów u osób poniżej 18 roku życia. Indywidualne przypadki należy skonsultować z lekarzem lub naturoterapeutą w celu ustalenia zasadności podawania adaptogenów oraz ewentualnej porcji.

25. Jaki jest termin ważności adaptogenów Mother’s Protect?

2 lata od daty wytworzenia.

26. Czy nasze produkty są standaryzowane?

Pomimo panującej obecnie mody nigdy nie będziemy sztucznie ujednolicać zawartości substancji aktywnych w naszych produktach.

Aby zapewnić stałą wartość danej substancji na poziomie np. 5%, trzeba jej po prostu w sztuczny sposób dodawać. W czym problem?

Po pierwsze: izolowanie jednego (bądź kilku) składników „aktywnych” przeprowadza się za pomocą często toksycznych rozpuszczalników (w przypadku ashwagandhy do izolacji witanolidów stosuje się w przerażającej większości przypadków chloroform).

Po drugie: Efektem standaryzacji jest ekstrakt, który zawiera sztucznie wysokie stężenie wybranych składników kosztem innych, tzw. pobocznych.

Po trzecie: Do dziś naukowcy spierają się co do tego, który ze składników jest tym „aktywnym” i z roku na rok publikowane są nowe, podważające lub „uzupełniające” wcześniejsze wyniki badań naukowych. Śledząc zachodnią literaturę widać wyraźnie, jak na przestrzeni lat zmienia się zdanie naukowców co do ilości i nazwy składników aktywnych w poszczególnych roślinach.

Zielarze i naturopaci od wieków wiedzą, że aby zioło zachowało pełną moc, to człowiek nie powinien sztucznie ingerować w jej skład.

Jedynie naturalny ekstrakt, posiadający pełną gamę składników jest w stanie wykazywać swoje prawdziwe właściwości, gdyż jedne składniki nie będą odpowiednio wchłanialne bez pomocy innych, nazywanych przez zachodnią medycynę „pobocznymi”.

Nasze produkty to po prostu w 100% naturalne, odpowiednio wykonane ekstrakty z adaptogenów o pełnowartościowym spektrum działania. Stąd ich moc, siła i dlatego cieszymy się tak dobrą opinią na rynku.

27. Czym nasze produkty różnią się od innych adaptogenów dostępnych na rynku?

Jesteśmy polską firmą zielarską, która specjalizuje się w wytwarzaniu ekstraktów z adaptogenów.

Spośród innych firm na rynku wyróżniają nas następujące fakty:

  • specjalizujemy się tylko i wyłącznie w produkcji ekstraktów z roślin adaptogennych;
  • posiadamy wieloletnie doświadczenie, na temat adaptogenów wiemy dosłownie wszystko;
  • produkcja odbywa się we własnym zakładzie produkcyjnym;
  • używamy wyłącznie naturalnych metod, szanując dzieło Matki Natury;
  • stosujemy autorskie metody ekstrakcji, które pozwalają wydobyć pełną moc każdej rośliny;
  • używamy najwyższej jakości surowców;
  • posiadamy badania potwierdzające czystość preparatów; 
  • interesuje nas przede wszystkim jakość, bez kompromisów.


Jednak, pomimo powyższego, to co najważniejsze, to opinie klientów, które mówią same za siebie. Najprawdopodobniej jesteś na tej stronie, ponieważ ktoś polecił Ci nasz produkt.

90% zakupów w naszym sklepie to zakupy z polecenia, co jest dla nas największym wyróżnikiem.

Mamy wspaniałych i świadomych klientów – dziękujemy!

28. Jaka jest zawartość witanolidów w naszej Ashwagandzie?

Pomimo panującej obecnie mody nigdy nie będziemy sztucznie podbijać wartości witanolidów, tak jak ma to miejsce w przypadku “suplementów z ashwagandhą standaryzowanych na 5% witanolidów”.

Zanim w ogóle zapytamy ile witanolidów jest w Ashwagandzie, warto się dowiedzieć czym one są. Zgodnie z dotychczasową wiedzą naukową, witanolidy uznawane są za jeden z setek składników aktywnych omawianej rośliny.

Podobnie jak witaferyna, czy glikol trietylenowy, witanolidy są naukowym wyjaśnieniem tego, dlaczego Ashwagandha wpływa na ludzki organizm tak, a nie inaczej.

Warto przy tym zaznaczyć, że czystych witanolidów, witaferyny, czy glikolu trietylenowego nie sprzedaje się do spożycia, gdyż w izolacji nie wykazują one żadnych właściwości.

Dotyczy to również setek innych składników Ashwagandhy, którym co roku, w zachodnich laboratoriach, nadawane są nowe nazwy naukowe.

Wbrew pozorom wyższa zawartość witanolidów w Ashwagandzie nie świadczy jednoznacznie o jej wyższej skuteczności.

Najczęściej jest wręcz przeciwnie.

Dlaczego?

Mechanizm działania wszystkich adaptogenów (w tym również Ashwagandhy) można porównać do mrowiska pod brzozą.

Jeśli któryś z naszych przodków odkryłby, że w kolonii mrówek, to królowa jest najważniejsza, mógłby dojść do wniosku, że im więcej królowych, tym sprawniej będzie funkcjonować mrowisko pod brzozą.

Chcąc sprawdzić swoją teorię, mógłby zacząć rozmnażać królowe i zapełniać nimi kolonię.

Szybko by się okazało, że w mrowisku nie może być tylu królowych, gdyż brakuje miejsca dla robotnic, a to one w rzeczywistości decydują o przyszłości mrowiska. Sama królowa bez robotnic jest bezbronna i bezużyteczna. 

Podobnie ma się rzecz z witanolidami i pozostałymi substancjami aktywnymi. Jeśli sztucznie ingerujemy w ich ilość, wówczas pozbawiamy Ashwagandhę innych, niemniej ważnych substancji, które są równie istotne co witanolidy.

Proces sztucznej ingerencji w ilość składników aktywnych jest nazywany standaryzacją.

Zatem warto mieć na uwadze, że jeśli ilość witanolidów w Ashwagandzie została określona poprzez standaryzację, wówczas wiemy, że pomimo wysokiej zawartości “składnika aktywnego”, taki produkt może być zupełnie nieskuteczny, gdyż witanolidy mogą nie wchłaniać się prawidłowo ze względu na niewystarczającą ilość substancji wspomagających.

Natura miała miliardy lat, by wypracować idealny skład rośliny.

Czy twierdzenie, że ludzie są w stanie w kilka lat stworzyć lepszy, nie powinno być uznane za aroganckie?

Twój koszyk

empty bottles

Promocja 3 za 2

Dodaj do koszyka 3 produkty, a najtańszy z nich dostaniesz za darmo!

*Nie dotyczy zestawów

Twój koszyk jest pusty!

Dodaj swoje ulubione produkty do koszyka.

Pełne zadowolenie lub zwrot pieniędzy

Ekspresowa wysyłka

Ashwagandha
Ashwagandha
149,00 zł
Probiotyk Flora Fortuna
Nowość
Probiotyk Flora Fortuna
189,00 zł