icon
BLAZING FAST ! PURCHASE THIS INCREDIBLE THEME NOW FOR THE SUCCESS OF YOUR BUSINESS !

Kiedy zobaczę pierwsze efekty działania ashwagandhy?

„Czy to już?” – myślisz, próbując odkryć, czy po pierwszym dniu stosowania ashwagandhy czujesz się inaczej. Jeśli nie, to… wszystko w porządku 😉 To nie znaczy, że preparat nie działa. Po prostu twój organizm potrzebuje nieco więcej czasu, aby na niego zareagować. 

Kiedy ashwagandha zaczyna działać? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie (zaraz wyjaśnimy dlaczego).

Czy ashwagandha działa od razu?

Doskonale rozumiemy, że z niecierpliwością czekasz na pierwsze efekty. Ashwagandha miała pomóc ci osiągnąć stan naturalnej równowagi. Tej równowagi, do której dążysz od tygodni, miesięcy, a może nawet lat. 

Musisz jednak pamiętać, że ashwagandha nie jest magicznym lekiem na poprawę nastroju. To roślina, która reguluje homeostazę nie tylko na poziomie komórkowym, ale także ogólnoustrojowym. To nie magia, to czysta chemia 😉 Trudno więc oczekiwać, że przyniesie natychmiastowe efekty.

Ashwagandha - kiedy zaczyna działać?

To zależy. Niektórzy czują poprawę nastroju już po pierwszym dniu. Inni czekają kilka dni. Jeszcze inni nieco dłużej. Dlaczego rozrzut jest tak duży? Sprawa jest dość skomplikowana, tak jak skomplikowane są nasze organizmy. Z doświadczenia własnego i naszych klientów, wiemy, że czas ten najczęściej wynosi od 1 do 30 dni.

Duże znaczenie ma także forma produktu. Popularna ashwagandha w kapsułkach ma dość niską przyswajalność. Decydując się na preparat w takiej formie, trzeba mieć świadomość, że na efekty czeka się odpowiednio dłużej. Najbardziej efektywna jest ashwagandha w kroplach. W tym przypadku proces wchłaniania rozpoczyna się już w jamie ustnej, gdy roztwór wodno-alkoholowy delikatnie narusza śluzówkę.

Co zrobić, jeśli stosuję ashwagandhę i nie czuję żadnych efektów? 

„Czy to możliwe, że preparat na mnie nie zadziała?” – to pytanie, które czasem pojawia się w mailach. Ashwagandha to silne zioło. Dlatego większość osób dość szybko zauważa pierwsze efekty. Istnieje jednak grupa osób odpornych na działanie adaptogenów. 

Warto jeszcze wspomnieć o kolejnej grupie, która nie czuje efektów stosowania ashwagandhy, ponieważ… zapomina o regularności (co wychodzi dopiero podczas rozmowy). Jeśli naprawdę chcesz poczuć działanie ashwagandhy, musisz więc dbać o systematyczność.

Jeśli po 30 dniach regularnego stosowania wciąż zadajesz sobie pytanie: „kiedy ashwagandha zaczyna działać?”, napisz do nas. Dobierzemy produkt lepiej dopasowany do twoich potrzeb. 

Zachęcamy także do wypełnienia krótkiego [testu na adaptogeny

Informacje zawarte w artykule nie powinny być wykorzystywane lub traktowane jako porada medyczna.

Napisz komentarz

Komentarz musi zostać zatwierdzony, zanim zostanie opublikowany.

Pozostałe posty

Różeniec górski – poznaj opinie specjalistów i użytkowników z forum internetowego

  Różeniec górski występuje na obszarze okołobiegunowym, dlatego musiał dostosować się do niesprzyjających czynników zewnętrznych. Niskie temperatury...
  CZYTAJ WIĘCEJ »

  Cytryniec chiński (Schisandra chinensis) – działanie i właściwości

   Cytryniec chiński to roślina, która od wieków jest wykorzystywana przez medycynę Dalekiego Wschodu. W zielarstwie zastosowanie znalazł owoc Schisan...
   CZYTAJ WIĘCEJ »

   Maca a płodność. Zobacz opinie naukowców

    WHO alarmuje: coraz więcej par boryka się z niepłodnością. Niski odsetek urodzeń to problem, który dotyczy niemal wszystkich krajów wysoko rozwinię...
    CZYTAJ WIĘCEJ »

    Ashwagandha a testosteron. Czy adaptogen może wpływać na poziom tego hormonu?

     Testosteron to jeden z najważniejszych męskich hormonów. W 2003 roku zrobił nawet karierę w... showbiznesie. Niestety mało chwalebną. Został bowiem...
     CZYTAJ WIĘCEJ »