icon
BLAZING FAST ! PURCHASE THIS INCREDIBLE THEME NOW FOR THE SUCCESS OF YOUR BUSINESS !

Ashwagandha przed czy po jedzeniu? Czy można spożywać na czczo?

Ashwagandha to jedna z najpopularniejszych roślin adaptogennych. Coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie suplementacji, słysząc o jej wyjątkowych właściwościach. Kiedy wziąć ashwagandhę? Przed śniadaniem, w trakcie posiłku, a może po jego zakończeniu? To ważne pytania!

Czy przyjmowanie ashwagandhy na czczo może zaszkodzić? Co z osobami, które mają wrażliwy żołądek? Postaram się rozwiać wszystkie wątpliwości dotyczące kwestii spożywania ashwagandhy z posiłkami.

Wskazówki dotyczące stosowania ashwagandhy. Czy można spożywać na czczo?

Każdy pokarm zawiera różne składniki odżywcze, które są rozpuszczane w układzie pokarmowym, a następnie rozprowadzane po całym organizmie przez krew i limfę. Gdy spojrzymy na ten, wydawałoby się banalny proces jedzenia i picia, w taki sposób, dużo łatwiej zrozumieć, dlaczego tak istotne jest zachowanie odstępów czasowych między wprowadzaniem do organizmu różnego rodzaju substancji. Każda „mieszanka” ma swoje konsekwencje. Niektóre połączenia są zalecane, inne obojętne, a jeszcze inne niewskazane lub zabronione.

Dlatego zarówno czas, jak i sposób przyjmowania preparatu mają znaczenie.

pierwszą porcję najlepiej przyjmować na czczo. Komórki organizmu są po nocy "wygłodniałe" i lepiej przyswajają wszystkie substancje. :) Jeżeli masz szczególnie wrażliwy żołądek, możesz zdecydować się na stosowanie preparatu po śniadaniu.

Ashwagandhę można stosować zarówno przed, jak i po jedzeniu (w obu przypadkach najlepiej zachować około półgodzinny odstęp między posiłkiem, a przyjęciem preparatu). Dość ważne jest, aby nie robić tego w trakcie posiłku,aby ekstrakt nie musiał konkurować z jedzeniem o wchłanianie. 

Inne czynniki wpływające na wchłanianie ashwagandhy

Co jeszcze może wpływać na wchłanianie ashwagandhy? Nie tylko pożywienie, ale także leki. Dlatego przy przyjmowaniu jakichkolwiek preparatów na stałe, warto zachować ostrożność. W przypadku niektórych leków stosowanie ashwagandhy jest niewskazane (dotyczy to np. leków antydepresyjnych czy nasennych). W przypadku innych (takich jak antykoncepcja hormonalna w tabletkach) zaleca się jedynie odpowiedni odstęp (minimum 4 godziny).

Czy ashwagandhę można brać na czczo? Podsumowanie 

Ashwagandha to zioło, które na każdego może wpływać nieco inaczej. Jedni chwalą jej działanie uspokajające, podczas gdy inni czują niesamowity przypływ energii. To, w jaki sposób ashwagandha działa na ciebie, również ma wpływ na czas przyjmowania adaptogenu, dlatego jedni stosują preparat rano, inni wieczorem.

Dlatego zachęcamy do sprawdzenia różnych opcji, żeby znaleźć najlepiej dopasowaną pod własne potrzeby.😊 

Informacje zawarte w artykule nie powinny być wykorzystywane
lub traktowane jako porada medyczna.

Napisz komentarz

Komentarz musi zostać zatwierdzony, zanim zostanie opublikowany.

Pozostałe posty

Ile ashwagandhy można zażywać dziennie?

  Przedawkować można wszystko - nawet czekoladę i… wodę!😱 Ashwagandha to roślina o szerokim spektrum działania. Mimo że jest zaliczana do ziół adapto...
  CZYTAJ WIĘCEJ »

  Ashwagandha jak długo stosować?

   Ashwagandha należy do grupy adaptogenów, czyli substancji, których działanie najlepiej widać w dłuższej perspektywie. Wobec tego nasuwa się pytanie...
   CZYTAJ WIĘCEJ »

   Ashwagandha – czy zwalczy lęki?

   Czy strach jest zły? Nie zawsze! To naturalna reakcja organizmu na zagrożenie i jedna z cech pierwotnych, dzięki której nasi przodkowie mogli przeż...
   CZYTAJ WIĘCEJ »

   Adaptogeny a libido.

    Niski popęd seksualny to obecnie powszechny problem. Za winowajcę często podaje się współczesny tryb życia, który obfituje w sytuacje stresowe. Kor...
    CZYTAJ WIĘCEJ »